top of page
OZONATOR.jpg

Ozonatory

Biorąc pod uwagę falę doniesień o skażonych produktach w ostatnich latach, trudno nie martwić się o niebezpieczeństwa, które możemy przywieźć do domu w naszych torbach na zakupy.

Ozon to wysokoenergetyczna cząsteczka, jako utleniacz jest 1,5 razy silniejszy od chloru i działa na znacznie szersze spektrum mikroorganizmów niż chlor i inne środki dezynfekujące. Jego okres półtrwania w wodzie w temperaturze pokojowej wynosi tylko 20 minut i rozkłada się na prosty tlen bez obaw o bezpieczeństwo zużycia resztkowego ozonu w przetwarzanym produkcie spożywczym (Graham, 1997). Może być również używany do recyklingu wody (Anonymous, 1998; Perkins, 1997).

Zastosowania prostrych ozonatorów domowych:

• Sterylizacja wody

ozon jest najskuteczniejszym podstawowym środkiem dezynfekującym dostępnym dla wody pitnej. W rzeczywistości jest skuteczniejszy niż chlor przeciwko mikroorganizmom, w tym odpornym na chlor Cryptosporidium i Giardia. Ozon może również niszczyć produkty uboczne chloru, pestycydy i toksyczne związki organiczne w wodzie bez żadnych toksycznych pozostałości (Langlais et al., 1991). Ozon jest idealnym kandydatem do uzdatniania wody do recyklingu, ponieważ jest silnym utleniaczem, który był używany do dezynfekcji, usuwania koloru, zapachu i zmętnienia oraz do zmniejszania ładunku organicznego ścieków (Geering, 1999; Langlais et al. al., 1991; Ryż, 1999). Ozon jest również używany do usuwania żelaza, manganu i siarki oraz do kontrolowania smaku i zapachu świeżej wody.

  • Mycie owoców i warzyw.

Jednym ze sposobów utrzymania lub nawet poprawy bezpieczeństwa świeżych produktów jest mycie warzyw i owoców wodą ozonowaną (Hampson i Fiori, 1997). Kondo i in. (1989) uzyskali tą metodą >90% redukcję całkowitej liczby bakterii w kapuście pekińskiej. Ozon jest szczególnie skuteczny w zwalczaniu E. coli.

Neutralizuje pestycydy, funicydy, bakterie i zanieczyszczenia.

  • Zmniejsza ilość antybiotyków i konserwantów w mięsie, rybach i owoców morza

  • Usuwa pestycydy i grzyby z  ryżu, grochu, fasoli, kasz gruboziarnistych.​

  • Dezynfekcja zastawy stołowej, naczyń, sztućców, desek do krojenia.

  • KĄPIEL OZONOWA

Działa korzystnie poprzez: dotlenie skóry, odprężenia organizmu, leczy choroby grzybicze skóry, trądzik. Usuwa nieprzyjemny zapach stóp i potu. 

  • Sterylizuje przedmioty domowego urzytku, ubrania i zabawki , ktore można zanużyć w wodzie. 

  • Jonizuje pomieszczenia (rurka ozonatora w wodzie)

gdzie możesz kupić ozonator:

ozonator z aliexpress.jpg

Jeśli posiadasz konto na tej popularnej stronie sprzedażowej, znajdziesz tam wiele modeli ozonatorów: bezprzewodowych, klasycznych i profesjonalnych, w różnych zakresach cenowych.

więcej

ozonator frugo.jpg

Kupowanie produktów z Fruugo.pl, dzięki obniżkom, ofertom i rabatom na produkty typu Blythe i Youtuo. Kupuj ozonatory do żywności bezpiecznie online z Fruugo, dzięki bezpiecznym płatnościom i szybkim dostawom w Polsce.

więcej

ozonator erli.jpg

ERLI.pl to innowacyjna platforma sprzedażowa, na której znajdziesz tysiące produktów z darmową dostawą. 

więcej

bottom of page